Od Zera Do Developera, jak wejść w branżę IT, przebranżowić się i zostać programistą baz danych i SQL. Andrzej Śmigielski.

 

Zaprogramuj sobie przyszłość...

jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft

Albo standardowe stwierdzenie: “Dziwne… U mnie działa…”
 
          Takich sytuacji jest cała masa. Jedne są śmieszne i prawdziwe, a inne są żałosne - ale niestety także prawdziwe… 😥
 
          Jest wiele różnych praktyk pisania kodu - o ile wogóle jakieś stosujesz!
Z doświadczenia zobserwowałem, że wielu developerów implementuje kod, który bardzo ciężko się analizuje i interpretuje, a przecież można w kilka prostych sposobów ułatwić sobie życie - więc dlaczego by tego nie robić?
 
          Ale OK... wszystko po kolei...

ANALIZA DANYCH W MS SQL SERVER
 

jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft

          W chwili obecnej ZAPOTRZEBOWANIE na analityków danych i specjalistów z takimi umiejętnościami stale rośnie.
W najpopularniejszych portalach społecznościowych dotyczących ofert pracy przeważająca ilość ofert wiąże się właśnie między innymi z analizą danych.
 
          Dlatego też przygotowałem moduły z wiedzą z tego zakresu, abyś mógł lub mogła poznać możliwości wyciągania danych z bazy w sposób analityczny.
 
          W Ms SQL Server jest całkiem sporo różnych funkcji oraz opcji umożliwiających implementowanie zapytań pod kątem analitycznym oraz z możliwością odpowiedniego:
   » szeregowania danych
   » grupowania danych
   » oraz odpowiedniego ich prezentowania.
 
          Zapraszam Cię więc do odebrania materiałów, w których dokładnie wszystko omawiam i pokazuję - NA WIELU DZIAŁAJĄCYCH PRZYKŁADACH Z DANYMI - dosłownie krok po kroku, jak wygląda to w praktyce 👍

MĄDRY PROGRAMISTA AUTOMATYZUJE SWOJĄ PRACĘ!
 

jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft

          Każdy mądry programista ułatwia sobie życie a nie komplikuje, i mało tego - stara się jeszcze zautomatyzować wszystko to, co jest możliwe do zautomatyzowania najzwyczajniej po to, aby zaoszczędzić czas - a wiemy, że w programowaniu jest on kluczowy.
 
          Mam tutaj na myśli odrębny serwis (czy też usługę), czyli "SQL Server Agent", którą można uruchomić w "Sql Server Configuration Manager'rze" lub bezpośrednio w SSMS (Sql Server Management Studio).
Usługa ta odpowiada za uruchamianie tzw. JOB'ów, które działają w oparciu o scheduler, czyli ustawiony przez nas harmonogram.

DOBRE PRAKTYKI PISANIA KODU
 

jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft

          Bardzo mnie to dziwi, bo często jest tak, że po jakimś dłuższym czasie sami wracamy do kodu, który sami kiedyś napisaliśmy, albo napisali to nasi koledzy z pracy - i nagle okazuje się, że trzeba poświęcić sporo czasu na to, aby wogóle zrozumieć to, co autor miał na myśli…
 
Czy o to właśnie chodzi?
No NIE !
 
          Jeżeli jesteśmy w stanie zaimplementować kod w taki sposób, aby łatwo, szybko i przyjemnie można byłoby go interpretować - to dlaczego by tak nie robić ?
 
          Z jednej strony jest wiele technik pozwalających na pisanie schludnego kodu, ale z drugiej natomiast strony niewielu developerów trzyma się tego standardu…
 

CO POWINIEN STOSOWAĆ I CZEGO UNIKAĆ KAŻDY PROGRAMISTA SQL’A I BAZ DANYCH ?
 

jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft

          Jest cała masa rozwiązań, jakie polecam stosować, aby nasz kod był jasny i przejrzysty, dzięki czemu możemy ułatwić sobie codzienne rozwiązania.
To wszystko oczywiście dotyczy implementacji logiki biznesowej, którą musimy przenieść do bazy danych, ale właśnie dzięki odpowiedniemu podejściu możemy także sprawić, że implementowany przez nas kod będzie wysokiej jakości.
 
          Bardzo proste, wręcz podstawowe rzeczy takie jak chociażby dodatkowe komentarze wplatane w implementowany kod czy opisywanie w nagłówkach bloków kodu co się w nich dzieje, co robią lub jak przetwarzają dane - to tylko kilka trywialnych pomysłów, a i tak większość deweloperów tego najzwyczajniej nie stosuje!
Ja wiem, że to jest kwestia przyzwyczajenia, ale dobrych nawyków powinniśmy i tak zawsze się uczyć i wdrażać wszędzie tam, gdzie nam najzwyczajniej pomagają w codziennych czynnościach.
 
          Jeżeli natomiast chodzi o to, czego powinniśmy unikać, to na pewno rozwiązań prowadzących do tzw. “kodu spaghetti” oraz rozwiązań, które mają negatywny oddźwięk w kontekście wydajności SQL Server’a.

4 SPOSOBY OBSŁUGI BŁĘDÓW W MS SQL SERVER
 

SQL T-SQL Obsługa błędów, THROW, RTY i CATCH, RAISERROR, ERROR MESSAGE, ERROR_NUMBER(), ERROR_MESSAGE(), ERROR_SEVERITY(), ERROR_STATE(), ERROR_LINE(), ERROR_PROCEDURE(), sp_addmessage, sp_dropmessage

          Programując w jakimkolwiek języku programowania, czyli także w SQL'u i T-SQL'u każdy programista musi wiedzieć jak obsługiwać błędy i umieć je odpowiednio przechwytywać oraz obsługiwać.
 
          W SQL Server mamy 4 sposoby obsługi błędów, które zawierają także wiele dodatkowych składowych. Dostępne są również procedury systemowe umożliwiające definiowanie oraz usuwanie własnych błędów i to na różnych poziomach oraz w różnych konfiguracjach.
 
          Temat ten jest bardzo istotny, ponieważ bazy danych obsługiwane są poprzez różnego rodzaju programy desktopowe, aplikacje webowe czy mobilne, więc informacje o błędach muszą być odpowiednio skonfigurowane i czytelne dla użytkowników końcowych oraz muszą działać w taki sposób, aby nie doprowadzały one do powstania jakichkolwiek anomalii w bazie danych oraz żeby nie doprowadzały do błędów w działaniu aplikacji korzystających z baz danych.

Ekspert baz danych Ms SQL Server Andrzej Śmigielski

          Od 2008 roku pracuję zawodowo w branży IT i znam ją od podszewki. Do tego od roku 2018-go jestem także trenerem i zawodowo przekazuję swoją wiedzę prowadząc szkolenia zarówno online jak i stacjonarnie dla osób indywidualnych jak również dla firm i korporacji.
 
Dlaczego Ci o tym piszę?
Dlatego, żebyś na wstępie już wiedział lub wiedziała o tym, że to co za chwilę zobaczysz jest w 100% prawdziwe, a jest wiele osób, które oczywiście hejtują wszystko co się da - i wiesz co? Wcale im się nie dziwię widząc, co oferują pseudo eksperci w internecie…
 

Wiedzy na temat BAZ DANYCH i SQL’a / T-SQL’a w internecie jest cała masa, ale problem polega na tym, że jest ona albo:
   » powierzchowna
   » chaotyczna
   » niespójna
… a często niestety nawet wszystko na raz!
 
Wiesz co Ci powiem?
          To wszystko faktycznie ma miejsce z tym, że albo do tej pory nie udało Ci się znaleźć odpowiednich żródeł wiedzy, albo jesteś uprzedzony lub uprzedzona, albo do tej pory trafiasz na osoby, które chcą tylko zwrócić na siebie uwagę w internecie i/lub “wyłudzić” od Ciebie pieniądze… Niestety taka jest prawda i w takiej rzeczywistości obecnie żyjemy 😥
 
          Jest naprawdę bardzo dużo aspektów, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru żródła wiedzy, którą chcesz pozyskać. Dokładnie to rozumiem, dlatego też przygotowałem dla Ciebie same konkrety, ale oparte o dowody.
Dokładnie Ci pokażę jak działam na co dzień, jakie to daje efekty, i co najważniejsze 👉 jakie będziesz Ty mieć z tego korzyści 👈
 
          Być może przeszło Ci teraz przez myśl o mnie to, że jestem kolejną osobą, która chce Cię wykorzystać, ale muszę Cię teraz zaskoczyć, bo to, co zrobiłem, żeby wszystkie Twoje negatywne przekonania odrzucić, i skupić się na szczegółach - to kosztuje mnie to prawie 3000,00 zł ! - czyli dokładnie tyle, ile Ty w tym momencie możesz ode mnie zyskać…

ŚMIALI SIĘ JAK PROPONOWAŁEM SWOJE KURSY, ALE KIEDY SPOTKALIŚMY SIĘ NA SALI SZKOLENIOWEJ...
 

jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft

          Najwięcej szkoleń jakie na codzień prowadzę, to są szkolenia 2-3 dniowe, podczas których przekazuję wiedzę składającą się z kilku lub kilkunastu modułów, w zależności od złożoności poruszanych zagadnień.
Podczas każdego takiego szkolenia zawsze na koniec uczestnicy wypełniają ankiety poszkoleniowe, więc sam lub sama zobacz poniżej co o moich szkoleniach i materiałach mówią uczestnicy:
 

jak nauczyć się programować zacząć wejść w branżę IT bazy danych sql tsql programowanie andrzej śmigielski

NA CO JESZCZE WARTO, ABYŚ ZWRÓCIŁ LUB ZWRÓCIŁA UWAGĘ ?
 

[ 1 ] - ZAKRES MATERIAŁU:
 
          Podczas jednego szkolenia na żywo jestem w stanie nauczyć Cię średnio od około 7-miu do około 15-tu tematów w zależności od szkolenia i złożoności modułów, więc 18 proponowanych teraz tych konkretnych modułów to 2 szkolenia.
 
[ 2 ] - MOJE SKUPIENIE NA TOBIE:
 
          Podczas 2-3 dniowego szkolenia i kilku uczestników, zazwyczaj jest to od 3-ech do 10-ciu uczestników nie mam zbyt wiele czasu, żeby go poświęcić tylko i wyłącznie Tobie, a po szkoleniu zazwyczaj nie mam już kontaktu z uczestnikami.
 
[ 3 ] - MOJE WSPARCIE:
 
          Moje kursy online możesz przerabiać w dowolnym czasie (bez żadnego ograniczenia) i bezterminowo możesz się ze mną kontaktować mailowo oraz na dedykowanej grupie na FB, więc wsparcie masz na zawsze.
 
[ 4 ] - TEMPO PRZERABIANYCH MATERIAŁÓW:
 
          Podczas szkoleń na żywo, bez względu na to czy są to szkolenia zdalne (distance learning) czy stacjonarne w siedzibie firmy lub u Klienta, tempo zawsze jest relatywnie szybkie, ponieważ mamy ograniczony czas, a ja zawsze staram się wiedzę przekazywać kompleksowo i zawsze odpowiadam na dodatkowe pytania.
Jeżeli natomiast chodzi o kursy, to przerabiasz je w tempie, które Tobie odpowiada i nie masz tutaj terminu - uczysz się kiedy chcesz i gdzie chcesz.
 
[ 5 ] - GWARANCJA, TESTY KOMPETENCYJNE:
 
          Po każdym szkoleniu na żywo oczywiście gwarantuję, że nauczę Ciebie określonych tematów, natomiast po przerobieniu moich wszystkich kursów dodatkowo gwarantuję Ci, że bez problemu zaliczysz każdy test kompetencyjny z zakresu baz danych i języka SQL / T-SQL, ponieważ zakres wiedzy jest WYCZERPUJĄCY.
 
[ 6 ] - ILE WARTA JEST WIEDZA, FINANSOWANIE:
 
          Każde szkolenie na żywo online lub stacjonarne niestety jest bardzo drogie i oscyluje w granicach od 1 700,00 zł do nawet 4 000,00 zł czy 5 000,00 zł netto, więc nie każdego na to stać, ale takie szkolenia są też często dofinansowywane przez pracodawców.
Jeżeli licząc nawet w najniższy możliwy sposób, to zobacz, że 2 szkolenia w cenie 1 700,00 zł dadzą sumę 3 400,00 ! 😮

BAŃKA SZKOLEŃ IT PĘKŁA.
TERAZ ODBIERZESZ WIEDZĘ WARTĄ 3400,00 ZŁ CAŁKOWICIE ZA DARMO !

 

jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft

          Bez względu na to, na jakim poziomie wiedzy dotyczącej baz danych i języka SQL / T-SQL obecnie jesteś, to wszystkie materiały oraz skrypty SQL jakie mam dla Ciebie przygotowane, będziesz w stanie bez najmniejszego problemu zrozumieć, ponieważ zawierają one komentarze oraz szczegółowe uwagi i moje spostrzeżenia.
 

⚠️ ⚠️ ⚠️
 
Wiedza, którą możesz teraz otrzymać warta jest 3400,00 zł !
 
Wiem, że jest to spora kwota nawet wtedy, kiedy zarabiasz relatywnie dużo.
 
⚠️ ⚠️ ⚠️
 

          Możesz bez problemu sprawdzić w sieci ile warte są takie szkolenia przeglądając strony firm oferujących takie szkolenia jak właśnie to, które mimo swojej wartości możesz mieć teraz całkowicie za darmo:

          Wartości i jakości tej jestem w 100% pewien, bo na codzień prowadzę takie szkolenia we współpracy z innymi firmami szkoleniowymi gdzie wspólnie badamy i podnosimy poziom szkoleń – czyli wiedzy, materiałów oraz skryptów przygotowywanych właśnie przeze mnie.
 
          Zobacz poniżej kilka przykładowych maili od osób, z którymi na codzień współpracuję i realizuję różne szkolenia dotyczące właśnie BAZ DANYCH i języka SQL / T-SQL:

jak nauczyć się programować zacząć wejść w branżę IT bazy danych sql tsql programowanie andrzej śmigielski

          Jak widzisz, mój sposób nauki jest potwierdzony, o czym świadczą wyniki ankiet poszkoleniowych wypełnianych przez uczestników ale także świadczą o tym maile z podziękowaniami od osób organizujących takie szkolenia.
 
Są już setki, jak nie tysiące osób, które były na moich szkoleniach i słowa, jakie od nich słyszę, a są to słowa typu:
   » dzięki Tobie wiem, że dam radę…
   » dzięki Tobie mam nadzieję…
   » dzięki Tobie zrozumiałem, nauczyłem się…
   » to co robisz, to wspaniała inicjatywa dzielenia się wiedzą…
dają mi naprawdę wielką satysfakcję i nie ma co ukrywać, że każdy z nas pracując zarabia pieniądze…
ale jeżeli pracując pomagam jeszcze innym, to praca moja daje mi bardzo dużo satysfakcji i motywuje do dalszych działań potwierdzając, że to co robię MA SENS 👍

ZOBACZ CO ZAWIERA KURS I JAK WYGLĄDAJĄ PRZYKŁADOWE MODUŁY:
 

jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft

          Jak już na wstępie zaznaczyłem, od 2008 roku pracuję zawodowo w branży IT, a od roku 2018-go jestem także trenerem i zawodowo przekazuję swoją wiedzę prowadząc szkolenia zarówno online jak i stacjonarnie dla osób indywidualnych jak również dla firm i korporacji, więc dzisiaj, po wielu latach moje materiały są naprawdę szyte na miarę…
 
Zauważ jeszcze jedną, bardzo ważną rzecz!
Cała moja wiedza oparta jest m.in. o gotowe skrypty SQL, które zaimplementowane są na odpowiednio przygotowanych przykładach, i co najważniejsze – 👉 NA DZIAŁAJĄCEJ BAZIE DANYCH 👈 – więc nie są to kawałki kodu wyrwane z kontekstu jak większość blogów czy forów w sieci !
 
          Zresztą... zobacz sam lub sama:

jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft
jak nauczyć się programowania jak wejść w świat branżę IT jak więcej zarabiać od zera do developera SQL Server MsSQL T-SQL TSQL Kursy Online Bazy Danych Andrzej Śmigielski SSMS Microsoft

          Mało tego - otrzymujesz także ode mnie skrypty z przygotowanymi zadaniami do samodzielnego rozwiązania – ale nic się nie przejmuj, bo jeśli czegoś nie uda Ci się zrobić, to w odrębnych skryptach są rozwiązania wszystkich zadań - tylko pamiętaj, żeby nie ściągać - chodzi o to, abyś się tego nauczył lub nauczyła. 😉
Nawet jeśli uda Ci się wszystkie zadania rozwiązać to i tak skoreluj wyniki z moimi rozwiązaniami, aby dowiedzieć się, czy zadania zostały prawidłowo przez Ciebie rozwiązane.

 
ZOBACZ TERAZ, JAKĄ DOKŁADNIE WIEDZĘ DLA CIEBIE PRZYGOTOWAŁEM:
 

          W kursie tym przedstawię Ci tematy dotyczące zarówno totalnych i solidnych podstaw baz danych, jak np. instalację środowiska programistycznego czy też zapoznam Cię z typami danych dostępnymi w Ms SQL Server oraz nauczysz się wielu konkretnych rozwiązań i zaawansowanych technik bazodanowych, o których wielu deweloperów nawet nie słyszało.
 
          Po przerobieniu tego kursu i wszystkich dołączonych do niego skryptów będziesz w stanie zainstalować i wstępnie skonfigurować Ms SQL Server oraz poznasz środowisko SQL Server Management Studio (SSMS).
 
          Wiedza, jaką uzyskasz w trakcie tego kursu pozwoli Ci na odpowiednie wykorzystywanie typów danych, nauczysz się projektować i modelować bazy danych oraz poznasz wiele różnych możliwości implementacji różnego rodzaju rozwiązań bazodanowych, ale także dowiesz się jak radzić sobie z błędami i wybierać odpowiednie implementacje w konkretnych przypadkach.

PROGRAMOWANIE BAZ DANYCH Język SQL i T-SQL Kurs Online Szkolenie Server SSMS Andrzej Śmigielski

»   Ilość tematów: 18
»   Ilość plików i skryptów SQL: 48
»   Ilość ćwiczeń i zadań: 39
»   Ilość stron: 132
»   Dostęp czasowy: bez ograniczeń
»   Wartość: 3400,00 zł
»   Cena: Teraz 0,00 zł !

JAKIE DOKŁADNIE MODUŁY ZAWIERA KURS ?
 

1. WSTĘP

2. INSTALACJA I KONFIGURACJA SERWERA BAZ DANYCH MICROSOFT SQL SERVER
   ➡ Dowiesz się jaką wersję SQL Server możesz zainstalować na Swoim systemie operacyjnym.
   ➡ Poznasz cały proces instalacji SQL Server.

3. ŚRODOWISKO PROGRAMISTYCZNE SSMS (SQL SERVER MANAGEMENT STUDIO)
   ➡ Dowiesz się jak uruchomić środowisko serwerowe SQL Server.
   ➡ Zapoznasz się z głównymi obszarami (elementami) interfejsu SSMS.

4. TYPY DANYCH
   ➡ Poznasz wszystkie typy danych obsługiwanych przez SQL Server.
   ➡ Nauczysz się prawidłowo używać podstawowych typów danych.
   ➡ Dowiesz się w jaki sposób można formatować oraz rzutować typy danych.

5. TWORZENIE TABEL (CREATE) I ICH ZMIANA (ALTER)
   ➡ Poznasz założenia dotyczące tworzenia tabel.
   ➡ Nauczysz się tworzyć tabele.
   ➡ Dowiesz się w jaki sposób dokonywać zmian struktur istniejących już tabel.

6. ZASADY TWORZENIA SKRYPTÓW W JĘZYKU T-SQL: WSADY
   ➡ Dowiesz się czym jest GO oraz BATCH.
   ➡ W jakim celu używa się komendy GO.
   ➡ Gdzie i jak można spersonalizować separator dotyczący BATCH.

7. FUNKCJE OKIENKOWE: WYKORZYSTANIE KLAUZULI OVER
   ➡ Dowiesz się czym jest klauzula OVER.
   ➡ Poznasz jej argumenty.
   ➡ Nauczysz się jej implementacji.
   ➡ Poznasz różne rodzaje funkcji okna.

8. TRANSAKCJE I WSPÓŁBIEŻNOŚĆ
   ➡ Dowiesz się co to są transakcje.
   ➡ W jakim celu stosowane są transakcje.
   ➡ Jakie mogą wystąpić awarie.
   ➡ Dowiesz się o właściwościach ACID.
   ➡ Poznasz inny rodzaj transakcji oraz inną opcję.
   ➡ Nauczysz się jakie wiążą się problemy z współbieżnością.
   ➡ Poznasz rodzaje blokad związanych z współbieżnością.
   ➡ Zapoznasz się z poziomami izolacji.
   ➡ Dowiesz się o sposobie obsługi blokad.

9. UML: PROJEKTOWANIE I MODELOWANIE BAZ DANYCH, MODELE I DIAGRAMY
   ➡ Dowiesz się co to jest UML.
   ➡ Zapoznasz się z wieloma różnymi modelami i diagramami UML’owymi.
   ➡ Przekonasz się jak ważne jest projektowanie i modelowanie baz danych.

10. KURSORY: CURSOR
   ➡ Dowiesz się co to jest kursor.
   ➡ Poznasz plusy i minusy korzystania z kursorów.
   ➡ Nauczysz się kiedy i w jakich sytuacjach warto korzystać z kursorów.
   ➡ Dowiesz się, czy kursor to dobre rozwiązanie.

11. HIERARCHICZNY TYP DANYCH: HIERARCHYID
   ➡ Zapoznasz się z hierarchicznym typem danych.
   ➡ Poznasz elementy struktury hierarchicznej.
   ➡ Dowiesz się jakie są najbardziej powszechne przykłady tego typu danych.
   ➡ Nauczysz się o sposobach przechowywania danych hierarchicznych.
   ➡ Zapoznasz się z właściwościami tego typu danych.
   ➡ Poznasz strategie indeksowania hierarchicznego typu danych.
   ➡ Poznasz dostępne metody wyciągania danych.

12. OBSŁUGA BŁĘDÓW: ERROR MESSAGE, RAISERROR, TRY I CATCH, THROW
   ➡ Nauczysz się jakie są rodzaje błędów w SQL Server.
   ➡ Dowiesz się jakie są składowe błędów.
   ➡ Nauczysz się jak przechwytywać i obsługiwać błędy.
   ➡ Poznasz różnice między typami błędów.

13. WYZWALACZE: TRIGGER
   ➡ Dowiesz się co to są wyzwalacze w SQL Server.
   ➡ Nauczysz się podziału wyzwalaczy na grupy.
   ➡ Zapoznasz się z właściwościami wyzwalaczy.
   ➡ Poznasz dostępne opcje związane z wyzwalaczami.

14. MECHANIZMY AUTOMATYCZNE (SERVER AGENT): JOBS
   ➡ Dowiesz się co to są „JOB’y” w SQL Server.
   ➡ Dowiesz się o usłudze (agencie) odpowiadającej za pracę JOB’ów.
   ➡ Nauczysz się tworzyć nowe JOB’y krok po kroku.

15. PODSTAWY ADMINISTRACJI BAZĄ DANYCH I DEFINIOWANIE PRAW DOSTĘPU
   ➡ Zapoznasz się z ogólnymi podstawami bezpieczeństwa.
   ➡ Dowiesz się o systemie bezpieczeństwa w SQL Server.
   ➡ Nauczysz się w praktyce zarządzać uprawnieniami oraz dostępami w SQL Server.

16. FUNKCJE I PROCEDURY W KODZIE CLR
   ➡ Dowiesz się co to jest CLR.
   ➡ Nauczysz się integrować funkcje i procedury napisane w kodzie CLR z SSMS.
   ➡ Dowiesz się o dodatkowych wymaganych ustawieniach w celu możliwości korzystania z CLR.

17. IMPORT DANYCH Z PLIKU PŁASKIEGO: BULK INSERT
   ➡ Poznasz możliwość importowania danych z plików płaskich.
   ➡ Dowiesz się jak importować dane z plików płaskich za pomocą skryptów SQL.

18. WYSZUKIWANIE PEŁNOTEKSTOWE: FTS
   ➡ Dowiesz się co to jest i do czego służy FTS.
   ➡ Poznasz jego zaawansowane możliwości.
   ➡ Nauczysz się wykorzystywać FTS w praktyce.

19. CO TERAZ?

Od Zera Do Developera, jak wejść w branżę IT, przebranżowić się i zostać programistą baz danych i SQL. Andrzej Śmigielski.

 

Zaprogramuj sobie przyszłość...